2012’nin en iyi 10 kitabı

2012'nin en iyi on kitabıEdebiyat eleştirmenlerinden oluşan ntvmsnbc edebiyat jürisi yılın en iyi 10 kitabını okurları için seçti.

1-Hermann Broch, Vergilius’un Ölümü

2- Yaşar Kemal, Çıplak Deniz Çıplak Ada

3- Jonathan Franzen, Özgürlük

4- Javier Cercas – Salamina Askerleri

5-China Mieville, Şehir ve Şehir

6- Roberto Bolano, 2666

7- Şule Gürbüz, Coşkuyla Ölmek

8- Murathan Mungan’ın Seçtikleriyle Bir Dersim Hikayesi

9- Murat Gülsoy, Baba, Oğul ve Kutsal Roman

10 – Pascal Mercier, Lizbona’a Gece Treni

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Sekiz yıldır yayındayım. Nice sekiz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

İstanbul’un 100’leri

İstanbul’un 100’leri serisinin 74. kitabında araştırmacı yazarlar Akın Kurtoğlu ve Mustafa Noyan’ın çalışmalarıyla  Boğaziçi’nde hizmet vermeye başlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.