Ahmet Midhat Efendi

Ahmet Midhat Efendi Sempozyumu

ahmetmithatefendiİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Türk edebiyatının gazete, hikaye, roman ve tiyatro yazarlarından Ahmet Midhat Efendi’nin, vefatının 100. yılında ”Ahmet Midhat Efendi Sempozyumu” ile anılacağı bildirildi.

Sempozyumla, edebiyat alanında zengin bir kültür mirası bırakan, her bakımdan ciddi eserler ortaya koyan ve yakın tarihin zaptını tutan düşünürün ölümünden yüz yıl sonra yeniden gündeme getirileceği belirtilen açıklamada, sempozyumla, Türk edebiyat dehasının genç kuşaklara hatırlatılmanın amaçlandığı aktarıldı.

Açıklamada, sempozyumun, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde 22 Aralık’ta iki oturum halinde gerçekleştirileceği aktarılarak, sempozyuma, Oturum Başkanı Mustafa Miyasoğlu başta olmak üzere Prof. Dr. Yaşar Şenler, Prof. Dr. Mustafa Argunşah, Prof. Dr. Turan Karataş, Doç. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu, Prof. Dr. Ramazan Kaplan ve Yrd. Doç. Dr. Sakin Öner gibi akademisyen ve yazarların katılacağı belirtildi.

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Sekiz yıldır yayındayım. Nice sekiz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Kitap temizleme cihazı

Bu cihaz kitaplarda oluşan tozlanmaları, oluşan bakterileri yüzde yüz oranında temizliyor. ‘Book Shower’ isimli “kitap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.