Artık Rizesporluyum

1980 li yıllar…  Erzurumspor ile Rizespor arasında müthiş rekabetin yaşandığı yıllar… Bu iki takım zirvede olmasalarda yaptıkları maçlar derbi havasında geçiyordu… İşte bu yıllarda Erzurumsporun fanatik tarafralarından Mehmet usta vardı. Artık yaşlanmıştı bu hayattan göç etmek üzereydi. Ölüm döşeğindeyken ailesini yanına çağırdı: -Beni iyi dinleyin ölmeden önce şunu söylemek istiyorum. Bu dakikadan itibaren Rizesporluyum dedi… Çocukları birbirlerinin yüzüne şaşkın şaşkın baktıktan sonra babalarına sordular. “Babacım sen ki bu takımın en ateşli taraftarıydın. Ne oldu da bir çırpıda ezeli rakibimizin taraftarlığına geçtin. ” Babaları hiç tereddüt etmeden: “Yav bir beni dinleyin da! Dünyadan Erzurumsporlu eksik olacağına Rizesporlu eksik olsun”

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Sekiz yıldır yayındayım. Nice sekiz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Ola Nerdeyse Basacaktım

Eskiden köylerde tuvalet olmadığından insanlar tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için dışarı giderlermiş. Erzurumlu gece karanlıkta ihtiyacını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.