Az Kalmış

Olay Erzurum’un bir köyünde geçer. Adam yolda giderken alımlı bir hatunun önünden gittiğini görünce dayanamaz ve hızla omuzuna çarpar ve aynı zamanda da laf atar.
Bunun üzerine kadın:

– “Sakalının bendine sı.ayım senin!” diye
adamın arkasından bağırır.
Adam hızla o sokaktan uzaklaşır ve evine gelir. Ama kafası karışmıştır. Karısına;

– “Bugün bir söz duydum, acaba ne demek sen bilir misin?” der.

Kadın :

– “Sor hele’ der.”

– “Sakalın bendi ne demek?”

Kadın dudağının alt kısmıyla çenesi arasını göstererek:

– “Aha burası!..’ der.

Adam kendini tutamaz:

– “Vay oros….,az kaldı ağzıma sı.aymışş.”

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Sekiz yıldır yayındayım. Nice sekiz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Ola Nerdeyse Basacaktım

Eskiden köylerde tuvalet olmadığından insanlar tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için dışarı giderlermiş. Erzurumlu gece karanlıkta ihtiyacını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.