Bende Emerem

Erzurumlu yaşlı nine iki büklüm çarşı içinden yukarı doğru yürüyormuş. Tam o esnada hastanenin zührevi hastalıklar bölümünün önünde genelev kadınları aylık muayene kuyruğunda bekliyorlarmış. Kalabalığı görünce meraklanıp sormuş:

Hele bacılar neden bekleşirsiniz demiş.

Şeker dağıtıyorlarda onun için bekliyoruz demişler.

O zaman bende beklerem deyip başlamış beklemeğe. Kaşarlanmış fahişeler işi iyice gırgıra vurup nene sen yaşlısın başa geç bekleme demişler. Karşısında yaşlı kadını gören doktor şaşırmış halde:

hayrola teyze sen ne istiyorsun demiş.

-Şeker dağıtılirmiş onun için beklerem demiş. Makarayı anlayan doktor:

Teyze senin ağzında diş yok kıtlama şekeri yiyemezsin deyince.:

Olsun bende alır emerem. demiş

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Dokuz yıldır yayındayım. Nice dokuz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Ola Nerdeyse Basacaktım

Eskiden köylerde tuvalet olmadığından insanlar tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için dışarı giderlermiş. Erzurumlu gece karanlıkta ihtiyacını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.