Hekimoğlu İsmail için vefa gecesi düzenlendi

hekimogluismail-Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı ile Ufuk Diyalog Derneği tarafından Hekimoğlu İsmail için düzenlenen ‘Vefa gecesi’ne, yazarın sevenleri akın etti.

“Hekimoğlu İsmail” olarak tanınan Yazar Ömer Okçu için vefa gecesi düzenlendi. Dostları ve okuyucularının katıldığı gecede Okçu’nun kültür yaşamı ve engin kimliği konuşuldu.

Yazarın hayatının sinevizyon olarak izletildiği programda konuşmacılar tarafından Hekimoğlu’nun yazarlık serüvenleri anlatıldı. Yazarın Minyeli Abdullah eserinden parçalar okundu, Azerbaycanlı ve Endonazyalı öğrenciler tarafından yazarın şiirleri seslendirildi.

Vefa gecesine, Hekimoğlu İsmail ve çok sayıda Hekimoğlu’nun seveni katıldı. Programın sonunda Hekimoğlu’na plaket ve çiçek takdim edildi. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Hekimoğlu İsmail’e Mescid-i Aksa’nın onarımında kullanılan İznik çinilerinden yapılma plaket takdim etti.

Gecede konuşan Hekimoğlu İsmail, “Herşeyi yaratan ve yaşatan Allah’tır. Ateistlerle bizim aramızda bir fark var, biz Allah diyoruz, onlar tabiat diyor. Tabiatı da doğayı da yaratan Allah’tır. Suyu Allah yaratmıştır. Arşimet de kaldırma kuvvetini bulmuştur. Arşimet kanunu da müslüman olmalıdır. Yıldızları gezegenleri yaratan Allah, onlar arasında çekme ve itme kuvveti koymuştur. Biz uçak yaparız, sineği ve dünyayı da uçak gibi yaratan Allah’a inziva ederiz. İlimler Allah’ın yarattıklarını anlatır. Dinsiz ilim yoktur ve olamaz.” dedi.

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Dokuz yıldır yayındayım. Nice dokuz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Kitap temizleme cihazı

Bu cihaz kitaplarda oluşan tozlanmaları, oluşan bakterileri yüzde yüz oranında temizliyor. ‘Book Shower’ isimli “kitap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.