Kaza

Dadaşım yeni bir araba alır. ‘ ula hele embele bir İstanbul’a uzanağ ‘ der ve hiç durmaksızın İstanbul a doğru yol alır. Sabah ezanları okunduğunda Boğaz Köprüsünden geçmektedir. Yollar kalabalık ve trafik sıkışık. Uykusuzluktan olsa gerek, dadaşım öndeki arabaya arkadan vurur. Arabanın sahibi iner ve başlar kızgın kızgın bağırıp çağırmaya. Dadaşım hiç seslenmez.
Diğer adam da bağırıp kızmaktan yorulur ve bir müddet sonra susar. Bizimki yavaş yavaş camı açar ve adama: -‘ ne gıjgırirsan, ne feniçirsen, ne oldu çi sanki’ der. Söylenenlerden bir şey anlamıyan ve birden şakına dönen adam: -‘ Ulan hem sabah sabah gelip arbama vurdu hem de turist çıktı. Şu şansa bak yahu’ der.

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Dokuz yıldır yayındayım. Nice dokuz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Ola Nerdeyse Basacaktım

Eskiden köylerde tuvalet olmadığından insanlar tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için dışarı giderlermiş. Erzurumlu gece karanlıkta ihtiyacını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.