Man Asian Edebiyat Ödülleri

Türkiye’den Orhan Pamuk ve Elif Şafak aday.

Aralarında  Türkiye’nin de bulunduğu Asya’dan 34 ülkenin yazarlarının, İngilizce yazılmış ya da İngilizce’ye çevrilmiş eserleriyle aday olabildiği ödüle bu sene Orhan Pamuk İngilizce’ye yeni çevrilen “Sessiz Ev”, Elif Şafak ise “İskender” romanıyla aday oldu. Ocak ayında yazarların bir bölümü elenip kısa liste yayımlanacak ve kazanan, Mart 2013’te Hong Kong’ta yapılacak bir törenle açıklanacak. 1969 yılından itibaren İngiltere’de verilen Man Booker Roman Ödülü sponsorlarının 2007’den bu yana düzenlediği Man Asian Edebiyat Ödülü’nü kazanana 30 bin dolar, çevirmenine ise 5 bin dolar ödül veriliyor.

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Sekiz yıldır yayındayım. Nice sekiz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Kitap temizleme cihazı

Bu cihaz kitaplarda oluşan tozlanmaları, oluşan bakterileri yüzde yüz oranında temizliyor. ‘Book Shower’ isimli “kitap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.