Sağol Artık Bene Tohunir

Erzurumlu dadaş arkadaşının evine misafirliğe gitmiş, güzelce yenilen yemek faslından sonra ev sahibi çay ikramına başlamış, her getirdiği çaydan sonra, dadaşım habire çay istiyince evsahibi getirdiği çayların sayısını anlamak için duvara bir çentik atmaya başlamış, çentik sayısı 39 u bulunca, evsahibi dadaşa sormuş. “dadaşım gine çay içecağmısan” dadaşım cevap vermiş, – ” SAĞOL ARTIK BENE TOĞUNİR” – Evsahibi bunun üzerine sinirlenerek “ola oğlum toğunirsa bene toğunir sene ne olir, ottuz dokguz çayı getiren ben toğunir diyen sen” diye cevap vermiş.

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Sekiz yıldır yayındayım. Nice sekiz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Ola Nerdeyse Basacaktım

Eskiden köylerde tuvalet olmadığından insanlar tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için dışarı giderlermiş. Erzurumlu gece karanlıkta ihtiyacını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.