Tüm Erzurum Biliyor

Bir gün bir erzurumlu bir lokantaya gitmiş, lokantanın girişinde bir papağan:
-Aaa erzurumlu gelmiş !!! dedi. Erzurumlu bunu duyunca çok duygulandı ve papağanı satın almak istedi. Ama lokantanın sahibi:
-Üzgünüm papağanı satamam ama yumurtalarını satabilirim
dedi. Erzurumlu da papağanın 3 yumurtasını aldı ama lokanta sahibinin verdiği yumurtalar papağanın yumurtaları değildi. Lokanta sahibi bir tane tavuk bir tane hindi bir tane de güvercin yumurtası vermişti. Erzurumlu yumurtaları aldığı gibi erzuruma gider yumurtaları kuluçka makinesine koyar. Ama yumurtalardan bir tavuk bir hindi bir de güvercin çıkar. Bunu gören erzurumlu direk o lokantaya gider. Papağan:
-Aptal erzurumlu geldi der.
Erzurumlu:
-Benim aptal olduğumu bir sen biliyosun ama senin kimlerle düşüp kalktığını tüm Erzurum biliyor.

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Dokuz yıldır yayındayım. Nice dokuz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Ola Nerdeyse Basacaktım

Eskiden köylerde tuvalet olmadığından insanlar tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için dışarı giderlermiş. Erzurumlu gece karanlıkta ihtiyacını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.