Turan Ustaoğlu (Gullebi Turan)

Turan Ustaoğlu (Gullebi Turan) 1945 yılında Erzurum’da doğdu.
Erzurum un faytonlu döneminde uzun yıllar faytonculuk yaptı.Anlatımları ve hazır cevaplığı onu kısa sürede sanat dünyasına taşıdı.Arif  Sağ’a baba, Belkıs Akkale’ye ana, İbrahim Tatlısese oğlum diye hitap ederdi.

Arif Sağa kızdığı dönemlerde Ömer Şan ve Bilge Şan çiftinin evinde kalırdı.Son yıllarda Erzurum’a sadece oruç tutmak için gelen  Gullebi Turan 1991 yılında rahatsızlandı ve bir yıl sonra  1992 yılında siroz tedavisi gördüğü Araştırma Hastanesinde öldü. Asri mezarlıkta kimsesizler bölümüne defnedildi.

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Dokuz yıldır yayındayım. Nice dokuz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Aşık Mevlüt İhsani

1928 yılında, Şenkaya’nın (1950 yılına dek Sarıkamış’a bağlı olan) Çermik köyünde doğdu. Asıl adı Mevlüt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.