Türk Milliyetçilerinin Mecmuası

İsmet Özel’in genel başkanı olduğu İstiklal Marşı Derneği bir süre önce Çelimli Çalım isminde bir mecmua neşretmeye başladı. Mecmuanın ismi savaş esnasında düşmana karşı çalımlı yürümenin sünnet olması hatırlanılarak düşünülmüş. Mecmuada İsmet Özel’in yanı sıra Mustafa Deveci, Durmuş Küçükşakalak gibi İstiklal Marşı Derneği üyelerinin yazıları yer almaktadır. Mecmua hicri aylara göre aylık olarak neşrediliyor. Mecmuanın sloganı “Yalın Temiz Acımasız”. Ayrıca Türk şiirinin son yarım asrı “Yorgun’dan Sesli Gemi’ye” serlevhasıyla her ay mecmuada yer alıyor. İsmet Özel’in dönemin şair ve edebiyatçıları ile mektuplaşmaları ve anıları da yazılarda anlatılıyor.

. Admin

Muhammet Emin Kabakuş - 1982’de Erzurum’da doğdum. İlkokuldan sonra Gaziler Kur'an Kursuna devam ederek hafız oldum. Erzurum Lisesini bitirdim. Askerlik görevini Kosova Prizren'de tamamladım. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. Bir kamu kuruluşunda bilişim alanında çalışmaktayım. İnternet yayıncılığının ülkemizde yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde Humakuşu adlı web sayfasını kurdum. Erzurum’un kültür ve sanat hayatını konu alan bu dijital yayıncılığı, aynı adı taşıyan derginin basılıp yayınlanması takip etti. Web yayıncılığının yaygınlaştığını, Erzurum’u konu alan internet sitelerinin çoğaldığını, muhtevalarının benzer ve dar bir çerçevede kaldığını görünce bir başka alana yöneldim. Daha geniş çevrelerce takip edildiğini görmekten mutluluk duyduğum Edibane.com adlı bu internet sitesini kurdum. Dokuz yıldır yayındayım. Nice dokuz yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyorum.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Kitap temizleme cihazı

Bu cihaz kitaplarda oluşan tozlanmaları, oluşan bakterileri yüzde yüz oranında temizliyor. ‘Book Shower’ isimli “kitap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.