Ahmet Midhat Efendi

Ahmet Midhat Efendi Sempozyumu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Türk edebiyatının gazete, hikaye, roman ve tiyatro yazarlarından Ahmet Midhat Efendi’nin, vefatının 100. yılında ”Ahmet Midhat Efendi Sempozyumu” ile anılacağı bildirildi.

Sempozyumla, edebiyat alanında zengin bir kültür mirası bırakan, her bakımdan ciddi eserler ortaya koyan ve yakın tarihin zaptını tutan düşünürün ölümünden yüz yıl sonra yeniden gündeme getirileceği belirtilen açıklamada, sempozyumla, Türk edebiyat dehasının genç kuşaklara hatırlatılmanın amaçlandığı aktarıldı.

Açıklamada, sempozyumun, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde 22 Aralık’ta iki oturum halinde gerçekleştirileceği aktarılarak, sempozyuma, Oturum Başkanı Mustafa Miyasoğlu başta olmak üzere Prof. Dr. Yaşar Şenler, Prof. Dr. Mustafa Argunşah, Prof. Dr. Turan Karataş, Doç. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu, Prof. Dr. Ramazan Kaplan ve Yrd. Doç. Dr. Sakin Öner gibi akademisyen ve yazarların katılacağı belirtildi.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Kitap temizleme cihazı

Bu cihaz kitaplarda oluşan tozlanmaları, oluşan bakterileri yüzde yüz oranında temizliyor. ‘Book Shower’ isimli “kitap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.