“Diriliş Işığı” gazetesi

dirilisYıllardır belirli periyodlarla konuşmalar yapan Sezai Karakoç; Diriliş Işığı gazetesinin yeniden yayın hayatına girmesi ile bir nevi yazıya dönüş yaptı.
Karakoç birkaç yıldır haftalık konuşmalar yapıyor; dünyada ve ülkede yaşananları “Diriliş” bakış açısıyla anlatmaya çalışıyordu.
Kültür sanat sitesi Izdiham.com’da yer alan söyleyişe göre Diriliş bakış açısının daha geniş kitlelere ve her türlü araçla duyurulması; televizyon, gazete ve dergilerin olması Sezai Karakoç tarafından en çok talep edilen işlerden biriydi. Izdiham’da yer alan söyleyişide şu bilgilere yer verildi:
“Seçimler yaklaşırken, Diriliş hareketi ve çevresi olarak bu daha belirgin bir ihtiyaç olarak konuşulmaya başladı. Bu arada gençlerin de gayretiyle seçimde bağımsız adaylar yanında başlayan çalışmalar, tek sayılık mütevazı bir gazetenin çıkış gücü oldu. Bu, büyük bir ihtimalle Diriliş gazetesinin yeniden yayın hayatına girmesinin ateşleyici gücü olacaktır inşallah. Diriliş’ten önceki ışık olarak, bir Diriliş muştusu olarak görüyoruz tek sayılık Diriliş Işığı’ nı. Zaten Fındıkzade’de bulunan Diriliş yayınevi tabelasına “gazete” ibaresi de çok daha iri harflerle aylar öncesi yayılmıştı. Bunun amacı da Diriliş gazetesinin günlük olarak çıkması idealiydi.”
Sitedeki haberde, bu girişime dair engellemeler de olduğunu ancak bunların engel teşkil etmediğini ve Diriliş Işığı gazetesinin İstanbul ve İzmir genelinde 200’ e yakın gönüllü genç tarafından meydanlarda, kültür merkezlerinde, üniversitelerde, öğrenci yurtlarında, en ücra köşelere kadar her yerde dağıtıldığı bilgisi verildi.
Anadolu’dan gazete isteyen onlarca Diriliş gönüllüsüne gazeteler gönderildiği ifade edilen haberde “50 yıldan fazla bir süredir fikir, sanat, siyaset ve edebiyat çevresi dahil hemen her noktada iz bırakmış olan Diriliş, yeni ve genç bir ekiple yeni bir dönemi başlatıyor.” denildi.
Haberde “Sökün eden yeni bir şafağın başlangıcında Sezai Karakoç bu çağa Fecir Devletini ve insanlığa Diriliş neslini teklif ediyor. Buradaki tek engel bizce ses ve kulak meselesidir. Uzun yıllardır İslam alemi ya aşırı gürültüden duyma yetisini kaybetmiş veya aşırı suskunluktan duymayı unutmuştur. Diriliş teklif ettiği bu sesin duyulması için öncelikle toplumda duyacak bir kulak, duyduğunu düşünecek bir aydın nesil hedefindedir.” denildi.

Gazeteyi okumak için Diriliş Işığı Gazetesi

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Kitap temizleme cihazı

Bu cihaz kitaplarda oluşan tozlanmaları, oluşan bakterileri yüzde yüz oranında temizliyor. ‘Book Shower’ isimli “kitap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.