Hekimoğlu İsmail için vefa gecesi düzenlendi

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı ile Ufuk Diyalog Derneği tarafından Hekimoğlu İsmail için düzenlenen ‘Vefa gecesi’ne, yazarın sevenleri akın etti.

“Hekimoğlu İsmail” olarak tanınan Yazar Ömer Okçu için vefa gecesi düzenlendi. Dostları ve okuyucularının katıldığı gecede Okçu’nun kültür yaşamı ve engin kimliği konuşuldu.

Yazarın hayatının sinevizyon olarak izletildiği programda konuşmacılar tarafından Hekimoğlu’nun yazarlık serüvenleri anlatıldı. Yazarın Minyeli Abdullah eserinden parçalar okundu, Azerbaycanlı ve Endonazyalı öğrenciler tarafından yazarın şiirleri seslendirildi.

Vefa gecesine, Hekimoğlu İsmail ve çok sayıda Hekimoğlu’nun seveni katıldı. Programın sonunda Hekimoğlu’na plaket ve çiçek takdim edildi. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Hekimoğlu İsmail’e Mescid-i Aksa’nın onarımında kullanılan İznik çinilerinden yapılma plaket takdim etti.

Gecede konuşan Hekimoğlu İsmail, “Herşeyi yaratan ve yaşatan Allah’tır. Ateistlerle bizim aramızda bir fark var, biz Allah diyoruz, onlar tabiat diyor. Tabiatı da doğayı da yaratan Allah’tır. Suyu Allah yaratmıştır. Arşimet de kaldırma kuvvetini bulmuştur. Arşimet kanunu da müslüman olmalıdır. Yıldızları gezegenleri yaratan Allah, onlar arasında çekme ve itme kuvveti koymuştur. Biz uçak yaparız, sineği ve dünyayı da uçak gibi yaratan Allah’a inziva ederiz. İlimler Allah’ın yarattıklarını anlatır. Dinsiz ilim yoktur ve olamaz.” dedi.

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Kitap temizleme cihazı

Bu cihaz kitaplarda oluşan tozlanmaları, oluşan bakterileri yüzde yüz oranında temizliyor. ‘Book Shower’ isimli “kitap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.