Nurullah Genç

1960 Erzurum-Horasan doğumlu.İlkokulu doğduğu Tahirhoca Köyü’nde bitirdi (1972), Erzurum A.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (1983) mezunu. Ertesi yıl aynı üniversitede öğretim görevlisi, 1990’da doktor, 1995’te doçent oldu. 1980’den itibaren şiir, hikaye ve makaleleri Aylık Dergi, Güldeste, Mesaj, Meşale, Gurbet, Sur, Genç Kuşak, Varide,
Dolunay dergileri ile Yeni Devir ve Milli Gazete’de yer aldı. Bazı ürünleri Yaşar Garip Koyuncu imzasıyla yayımlandı. Tutkular Keder Oldu adlı romanıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı 1987 Roman Mansiyon Ödülü’nü, Yeni Devir gazetesinin açtığı makale yarışmasında Uygarlığın Gözyaşları adlı makalesiyle ikincilik ödülünü, Yollar Dönüşe Gider adlı hikayesiyle de Mektep dergisinin açtığı Sedat Yenigün Hikaye Yarışması’nda üçüncülük ödülünü Türkiye Diyanet Vakfı’nın açtığı Na’t yarışmasında birincilik ödülünü kazandı.

Eserleri: Tutkular Keder Oldu (roman 1987), Yollar Dönüşe Gider (roman,1988), Çiçekler Üşümesin, Nuyageva, Yankı Ve Hüzün, Aşkım İsyanımdır Benim ,Siyah Gözlerine Beni de Götür, Yanılgı Saatleri, Rüveyda, (3 Kitabın Seçmesi) Yağmur (Seçme Şiirler)

Bu yazılar ilginizi çekebilir

Aşık Mevlüt İhsani

1928 yılında, Şenkaya’nın (1950 yılına dek Sarıkamış’a bağlı olan) Çermik köyünde doğdu. Asıl adı Mevlüt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.