Ritüel gücün el kitabı

Mısır’da bulunan, dua ve büyüler serisini açığa vuran “Ritüel Gücün Mısır El Kitabı” araştırmacılar tarafından deşifre edildi. Kıpti dilinde (Eski Mısır dili) yazılmış kitap, şeytan çıkarmaları ve kara sarılık (ölümcül enfeksiyon taşıyan) için tedaviyi içeriyor...
Mısır’da bulunan, dua ve büyüler serisini açığa vuran “Ritüel Gücün Mısır El Kitabı” araştırmacılar tarafından deşifre edildi. Kıpti dilinde (Eski Mısır dili) yazılmış kitap, şeytan çıkarmaları ve kara sarılık (ölümcül enfeksiyon taşıyan) için tedaviyi içeriyor…

Mısır’da bulunan, dua ve büyüler serisini açığa vuran “Ritüel Gücün Mısır El Kitabı” araştırmacılar tarafından deşifre edildi.
Araştırmacıları tarafından “ Ritüel Gücün El Kitabı ” şeklinde adlandırılan kitap bugün hâlâ görülen ve ölümcül derecede tehlike yaratabilecek bir bakteriyel enfeksiyon olan “kara sarılık” tedavisini, aşk büyülerini ve şeytan çıkarmaları nasıl gerçekleştirileceği bilgisini içeriyor.
Kitap; eski bir Mısır dili olan Kıpti dilinde yaklaşık bin 300 yıl önce parşömen kağıtlarına yazılıp araştırmacılar tarafından kodeks olarak bilinen bir kitapta toplandı. Ritüel Gücün Kıpti El Kitabı’ndaki (Brepols, 2014) profesörler, Avustralya Macquarie Üniversitesi’ndeki Malcolm Choat ve Sidney Üniversitesi’ndeki Iain Gardner, kitaplarında “Ritüel uygulayıcının el kitabını kapsayan bu kitabın tamamı 20 sayfalık parşömen kodekstir” şeklinde açıklıyorlar.
Eski kitabın “güç sözcükleri ve çizimlerle doruğa ulaşan uzun büyü hikâyeleri ile başladığını’’ da belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.